<< powrót na stronę główną dziś jest: 25.09.2018 r.  
 


02.06.2010 - Dębiczanie bawili się podczas dni miasta
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności

Muzyczne Dni Sztuki
02-11-2009

Koncertem kwintetu „Bassiona Polacca” zakończyły się XI tegoroczne Dni Sztuki. Podczas czterech październikowych wieczorów dębiczanie mogli wysłuchać wspaniałych wokalistów, śpiewaków operowych oraz wirtuozów kontrabasu.

Dni Sztuki rozpoczęła Ewa Błaszczyk – aktorka i piosenkarka, która w programie „I poczucie szczęścia – Nawet gdy wichura” zaprezentowała utwory napisane przez najwybitniejszych polskich artystów. Aktorka wprowadziła dębiczan w wyjątkowy nastrój w trakcie kameralnego, bardzo osobistego recitalu. Z programem „O miłości w duecie i nie tylko” podczas wieczoru operowego (10 października br.) zaprezentowali się: Alicja Płonka (sopran) Ewa Szybilska (sopran) Łukasz Gaj (tenor) oraz Jan Michalak (bas) Artyści solo i w duetach wykonali znane utwory operowe, operetkowe i musicalowe.

Z największymi swoimi przebojami zaprezentowała się w recitalu znakomita piosenkarka Edyta Geppert z zespołem. Festiwal zakończył się 24 października br. koncertem wirtuozów kontrabasu, czyli wrocławskiej formacji „Bassiona Pollaca” pod dyrekcją Ireny Olkiewicz. Grupa w oryginalny sposób łączy brzmienie kilku kontrabasów z wiolonczelą w roli solistki. Organizatorem festiwalu jest Agencja Artystyczna „Aplauz’, którą kieruje Jan Michalak, współorganizatorami m.in.: Urząd Miejski w Dębicy i Miejski Ośrodek Kultury. Jak podkreśla Jan Michalak, Dni Sztuki organizowane są po to, żeby dębiczanie mogli obejrzeć znakomite spektakle teatralne, wysłuchać koncertów wybitnych artystów, bez konieczności wyjazdu z Dębicy.

 


Fot. Ewa Podolska

 


 
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej