<< powrót na stronę główną dziś jest: 22.09.2019 r.  
 


11.05.2010 - Zjednoczyli się w sporcie i zabawie
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności

Dzień bułgarski w Przedszkolu nr 1
22-03-2010

Degustowali bułgarskie potrawy, tańczyli tańce bułgarskie i oglądali przedmioty rękodzieła artystycznego wykonane w tym kraju. W Przedszkolu nr 1 w ramach projektu „Mały Europejczk to ja i Ty” dzieci poznawały kulturę i zwyczaje Bułgarii.

Anna Szczepanik – dyrektor Przedszkola nr 1 w Dębicy napisała projekt, pozyskała pieniądze z Unii Europejskiej. Dzięki temu podopieczni z jej przedszkola mogą poznać kulturę innych krajów. Był już dzień ukraiński, niemiecki, węgierski. Podczas dnia bułgarskiego przedszkolaki obejrzały prezentacje o Bulgarii, degustowały konfitury z róży, wąchały różane olejki przygotowane w pięknych bułgarskich flakonikach.

- Nawiązałam kontakt z ambasadą bułgarską, otrzymaliśmy paczkę kurierem z produktami żywnościowymi. Dzięki temu wszystkie dzieci miały w dniu bułgarskim obiad z produktów regionalnych typowych dla tego kraju – mówi dyrektor Anna Szczepanik. Wychowankowie Przedszkola nr 1 ubrani w biało – zielono – czerwone stroje przypominające kolorem bułgarską flagę zatańczyły taniec ukraiński. Do nauki tańca i  zabawy włączyli się nauczyciele i zaproszeni na ten dzień goście. W dniu bułgarskim uczestniczył Ireneusz Kozak – dyrektor Miejskiego Zarządu Oświaty, Maria Grek -  germanistka związana z państwem bułgarskim, przedstawiciele Rady Rodziców oraz goście z Krakowa.


Fot. Ewa Podolska 
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej