<< powrót na stronę główną dziś jest: 19.08.2019 r.  
 


06.08.2014 - Dziewięć dni przygody nad Lubianką
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności

Promocja zdrowia w szkołach
05-06-2014

4 czerwca br. w Domu Kultury „Śnieżka” odbyła się V Konferencja popularno- edukacyjno- informacyjna Podkarpackiej Śieci Szkół Promujących Zdrowie Rejonu Dębica. W tegorocznym spotkaniu pod hasłem „Sukcesy i efekty pracy szkoły” wzięły udział 22 placówki z gmin: Ropczyce, Dębica, Pilzno, Sędziszów Małopolski, Wielopole Skrzyńskie, Czarna, Przecław.

Konferencję rozpoczęła grupa wokalna Safo utworem Piotra Rubika „Miłość cierpliwa jest” oraz etiuda sceniczna „Królowa Śniegu” w wykonaniu przedszkolaków z Miejskiego Przedszkola nr 1 w Dębicy.  Anna Szczepanik, pedagog i socjoterapeutka a także koordynatorka spotkania przygotowała wystąpienie pt. „Miłość czy miłość?- Inspiracje ku indywidualnym rozważaniom i dialogom w aspekcie uzyskiwania sukcesów i efektów w pracy.”
Zebranie zostało podzielone na dwie części. W pierwszej zaprezentowało się 12 placówek, które należą do Podkarpackiej Śieci Szkół Promujących Zdrowie. Są to: Liceum Ogólnokształcące im. T. Kościuszki w Ropczycach, Zespół Szkół w Machowej, Zespół Szkół w Niedźwiadzie Górnej, Zespół Szkół Ekonomicznych im. J. Korczaka w Dębicy, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Ropczycach, Gimnazjum im. K.K. Baczyńskiego w Sędziszowie Małopolskim, Zespół Szkół im. ks. dra Jana Zwierza w Ropczycach, Publiczna Szkoła Podstawowa w Stasiówce, Gimnazjum im. ks. J.Popiełuszki w Wielopolu Skrzyńskim, Zespół Szkół w Niedźwiadzie Dolnej, Zespół Szkół w Borowej oraz Zespół Szkół w Strzegocicach. W kolejnej części prezentowały się placówki, które dołączyły do sieci szkół i otrzymały certyfikaty: Międzyszkolna Bursa w Ropczycach, Samorządowe Przedszkole w Przecławiu, Szkoła Podstawowa im. M. Dąbrowskiej w Rzemieniu, Szkoła Podstawowa im. JP II w Dobryninie, Zespół Szkół w Łączkach Kucharskich, Szkoła Podstawowa im. M. Konopnickiej w Kiełkowie, Samorządowe Przedszkole w Rzemieniu, Gimnazjum w Pilźnie, Szkoła Podstawowa im. W.  Szalay-Groele w Przecławiu oraz Szkoła Podstawowa im. ks. T. Wiatra w Łączkach Brzeskich. Dzieci i młodzież poprzez śpiew, spektakle czy taniec  rekomendowały zdrowy styl życia, a przedstawiane prezentacje multimedialne przybliżały działalność szkół w tym zakresie. Na koniec, aby rozruszać publiczność wystąpiła Paulina Korga- instruktor zumba fitness w Plaza Sport. Siedzące ćwiczenia w rytm muzyki rozweseliły i ożywiły gości.

Organizatorem konferencji była Podkarpacka Śieć Szkół Promujących Zdrowie Rejonu Dębica- Anna Szczepanik(koordynator). Współorganizatorzy: Miejski Ośrodek Kultury w Dębicy- dyrektor Elżbieta Kęsik, Szkoła Podstawowa w Niedźwiadzie Górnej- Renata Matysek, Miejskie Przedszkole nr 1 w Dębicy- Małgorzata Kusibab, Marta Toczek, Plaza Sport Sp. z o.o- Paulina Korga.
Sponsorzy: Powiat Dębicki, Firma Handlowa „Rolmlek” Marek Duchalski, Sp. Jawna- Mielec
Patronat Honorowy objęli: Burmistrz Miasta Dębica Paweł Wolicki oraz Starosta Powiatu Dębickiego Władysław Bielawa. 
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej