<< powrót na stronę główną dziś jest: 23.10.2019 r.  
 


09.10.2009 - Jubileusz szkoły muzycznej
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności

Przepusty zapobiegną podtopieniom
13-12-2007

Kończą się prace nad przebudową przepustów pod jezdniami dębickich ulic: Partyzantów i Świętosława boczna. Trwają jeszcze prace nad regulacją koryt potoków Kawęckiego i Budzisz. Dotychczas przy intensywnych potoki wylewały podtapiając pobliskie gospodarstwa. Teraz takie sytuacje nie powinny mieć miejsca.

- Dotychczas problem ten nie był kompleksowo rozwiązany – mówi Krzysztof Krawczyk, zastępca burmistrza Dębicy.  – Przepusty były niedrożne, potoki zalewały domostwa w pobliżu swojego koryta, niszczyły również drogi. Postanowiliśmy rozwiązać ten problem kompleksowo, wykonaliśmy przebudowę istniejących przepustów na ul. Partyzantów i Świętosława. Postanowiliśmy uregulować także nurt potoków, by mieszkańcy po każdych opadach deszczu nie musieli się obawiać podtopień swoich pól i gospodarstw.

Budowa przepustu przy ul. Świętosława kosztowała 160 tysięcy złotych, w tym 120 tysięcy złotych miasto otrzymało dotację z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji na likwidację skutków powodzi. Podobną sumę miasto wydało na budowę przepustu na skrzyżowaniu ulicy Polnej i Partyzantów. W tym przypadku dotacja z ministerstwa wyniosła 100 tysięcy złotych. Poza przepustami wykonano także nawierzchnię bitumiczną w obrębie przepustu. W obu przypadkach bezpieczeństwo użytkownikom drogi zapewniają barierki.

Kolejny mostek remontowany jest na potoku przyległym do ulicy Chopina. Wraz z remontem koryta potoku Kawęckiego i rowu dopływowego także ta inwestycja jest realizowana  w ramach usuwania szkód powodziowych. Prace rozpoczęły się 24 września br. Łączny koszt zaplanowanych prac to 115 tysięcy złotych, w tym otrzymana dotacja to 80 tysięcy złotych.


Okolice ulicy Chopina


Ulica Partyzantów


Okolice ulicy Partyzantów


Ulica Świętosława 
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej